Kadetki 2016/2017: Porażka w Piekarach

KADETKI PRZEGRAŁY W PIEKARACH

Kadetki Stali Brzeg rozpoczęły rok 2017 od bardzo trudnego meczu w Piekarach Śląskich. Niestety, brzeżanki wyraźnie przegrały to spotkanie, ale mimo sporej różnicy punktowej potrafiły powalczyć w wielu fragmentach gry jak równe z równymi.

Mecz ułożył się pod dyktando gospodyń już w pierwszej kwarcie. Rywalki wygrały ją 23:5. Druga odsłona meczu była już jednak wyrównana. Młode Stalówki zagrały lepiej w obronie i skuteczniej w ataku. To pozwoliło zakończyć tą kwartę na styku 16:13.

Druga połowa upłynęła już pod dyktando rywalek, które zwyciężyły ostatecznie 92:43. W brzeskiej drużynie najskuteczniejszą zawodniczką była Aleksandra Guzenda, która zdobyła 14 punktów. Wspierała ją w akcjach Paula Wionczek, cztery razy asystując. Bardzo dobre zawody rozegrała również Martyna Michalska, która była bardzo widoczna, a swoją walecznością zasłużyła na pochwałę. Na wysokim procencie skuteczności mecz zakończyła Sandra Surdyka (80% 4/5 za dwa). Z kolei Julli Rudyk do zdobyczy double-double zabrakło dwóch oczek (8 punktów i 13 zbiórek).

Ciekawostką był fakt, że Martyna Michalska pojechała na mecz biorąc ze sobą... jednego buta do gry w koszykówkę. Na szczęście pomoc nadeszła szybko od koleżanek z drużyny, mała wymianka i brzeżanka mogła zagrać w meczu w nie swoim obuwiu.

KU 16 Piekary Śląskie  - KU 16 KSK Stal Brzeg      92:43    (23:5, 16:13, 26:14, 27:11)

Stal Brzeg: Ola Guzenda 14, Sandra Surdyka 9, Julia Rudyk 8, Martyna Michalska 6, Julia Dzieduszyńska 3, Zuzanna Wróbel 2, Paulina Wionczek 1, Wiktoria Walczak 0, Marta Owad 0, Klaudia Drozd 0, Karolina Cieślak 0. Trener Mariusz Andruchowicz, asystent Mariusz Kolekta