2016/2017 - zapowiedź Stal Brzeg - MKS MOS Wrocław

2016/2017 - zapowiedź Stal Brzeg - MKS MOS Wrocław

W SOBOTĘ STALÓWKI ZAGRAJĄ Z MKS MOS ŚLĘZĄ WROCŁAW 

Po porażce w Polkowicach podopieczne trenera Michała Kamienieckiego będą chciały powrócić na właściwy tor zwycięstw, a najbliższą okazją ku temu będzie sobotni pojedynek z młodym i nieobliczalnym zespołem z Wrocławia. Do Brzegu przyjedzie bowiem MKS MOS Betard Ślęza Wrocław. Zespół złożony z niezwykle utalentowanych kadetek i juniorek zdobywających mistrzostwo kraju w swoich kategoriach wiekowych. Trenerem tejże drużyny jest znany w Brzegu Romuald Krauze, a wiele naszych Stalówek właśnie w MOS-ie Wrocław rozpoczynały swoje kariery. 

 

Z młodymi wrocławiankami Stalówkom przyjdzie się zmierzyć w tym sezonie po raz trzeci. Pierwszy mecz był spotkaniem sparingowym rozegranym we Wrocławiu i tam brzeżanki miały spore problemy z wygraniem go. Druga potyczka miała miejsce w Brzegu podczas XVII Memoriału Włodzimierza Siudy. Brzeżanki pewnie wygrały 74:48, ale wrocławianki nie zagrały wówczas w najsilniejszym składzie. 

Na uwagę zasługuje w zespole MKS MOS-u Ślęzy rozgrywająca Weronika Hipp. Wspaniałe panowanie nad piłką, niekonwencjonalne rozwiązania na parkiecie i odwaga w rywalizacji z bardziej doświadczonymi rywalkami, to cechuje tą koszykarkę, która ma za sobą wspólne treningi z ...Marcinem Gortatem! 

Jak wspomnieliśmy już na początku kilka naszych Stalówek ma sentyment do drużyny MKS MOS-u Ślęzy Wrocław, gdyż właśnie tam rozpoczynały swoje kariery.

" - Pierwszy raz zagram przeciwko swojemu klubowi. Do tej pory mi się to nie zdarzyło. Ponadto miałam okazję podglądać tę drużynę od środka współpracując z kadrą trenerska na obozach i od czasu do czasu na treningach. To bardzo młody zespół, ale utalentowany i z wieloma sukcesami w grupach młodzieżowych. Jeśli chodzi o Stal to mam nadzieje, że nasze doświadczenie weźmie górę. Do meczu podchodzę z sentymentem, ale też ze spokojem. " - mówi Monika Dzwonek, która po urodzeniu dziecka powróciła do treningów i gry w Stali Brzeg. 

Oprócz Moniki Dzwonek wychowankami MOS-u są także: Martyna Mićków, Grażyna Witkoś i Anna Rorat - wszystkie występują w barwach Stali Brzeg. 

Jak widać to doskonała kuźnia talentów nad którą czuwa były trener m.in. Odry Brzeg. Romuald Krauze, bo o nim mowa przez wiele lat związany jest ze Ślęzą Wrocław. W Brzegu pracował w sezonie 2003/2004 i wówczas do Brzegu ściągnął za sobą wiele zawodniczek z Wrocławia. W brzeskim zespole grały wówczas m.in. Olga Żytomirska, Joanna Lorek, Magda Krupowicz, Dorota Ćmikiewicz, Marta Żyłczyńska czy Edyta Krysiewicz. 

" - Dla nas najważniejsze na dzień dzisiejszy jest wyrzucić mecz z Polkowicami z głowy. Chcieliśmy bardzo wygrać i teraz musimy sobie radzic z myślami wstecz. Zespół z Wrocławia jest bardzo groźny co pokazuje sparing, który graliśmy przed sezonem. Liczę przede wszystkim na poprawę skuteczności w ofensywie nad czym ciągle bardzo mocno pracujemy. Tak sie składa, że w tym sezonie nie ma słabych drużyn i w każdy mecz trzeba wkładać 120% energii. Jesteśmy gotowi na ciężką walkę" - zapowiada trener Michał Kamieniecki. 

Początek spotkania w sobotę 12.11.2016r. o godzinie 18:00 w hali MOSiR przy ul. Oławskiej 2. 

Wstęp bezpłatny. 

W przerwie meczu odbędzie się tradycyjny już konkurs rzutu z połowy boiska za 100 zł. 

Zapraszamy do wspólnego kibicowania! 

Wygenerowano w sekund: 0.03
3,850,318 unikalne wizyty