Kadetki 2016/2017: Wygrana z Wisłą

KADETKI STALI BRZEG POKONAŁY WISŁĘ!

Grające w śląsko-opolskiej lidze do lat 16 młode kadetki Stali Brzeg podejmowały na własnym parkiecie Wisłę. Podopieczne trenera Mariusza Andruchowicza w minionej kolejce pauzowały, a więc mogły dobrze przygotować się do tego spotkania. Brzeżanki przez trzy kwarty toczyły wyrównany bój z rywalkami, a w czwartej odjechały im już na bezpieczną przewagę.

Brzeżanki rozpoczęły od prowadzenia 5:2 za sprawą Julii Dzieduszyńskiej oraz Oli Guzendy. Rywalki odpowiedziały czteroma trafieniami, jednak punkty Martyny Michalskiej pozwoliły utrzymać kontakt z rywalkami. W końcówce kwarty dwukrotnie trafiła jeszcze Ola Guzenda, jednak koszykarki z Wisły zdołały wyjść na prowadzenie 16:13.

W drugiej kwarcie znów świetnie funkcjonował duet Guzenda-Dzieduszyńska. Przechwytami popisała się Zuzia Wróbel, a swoje punkty dorzuciła powracająca do gry po kontuzji Sandra Surdyka. W defensywie mocno pracowała kapitan Stali Paulina Wiończek. Tę kwartę młode Stalówki wygrały 21:16 i po 20 minutach gry na tablicy wyników widniał wynik 34:32 dla brzeżanek.

Po przerwie znów trwała wyrównana walka. Tym razem ciężar zdobywania punktów wzięła na siebie w Stali Brzeg Wiktoria Walczak. Ambitna brzeżanka w sumie uzbierała aż 10 punktów w tym spotkaniu! Osiem punktów dorzuciła Zuzanna Wróbel. Po 3 kwarcie Stalówki prowadziły 48:42.

Wynik spotkania wciąż był sprawą otwartą. Niestety, pięć przewinień złapały Sandra Surdyka, Paulina Wiończek oraz Martyna Michalska, a kontuzjowana była Julia Rudyk. Wówczas na boisku pojawiały się kolejno Marta Owad oraz Klaudia Drozd.

Obie zawodniczki doskonale weszły w to spotkanie inicjując kolejne skuteczne akcje. Obie zawodniczki trafiły do kosza i przewaga zespołu wciąż wzrastała. Rywalki nie miały pomysłu na tak świetnie funkcjonujący zespół Stali Brzeg.

Ambitna postawa rywalek oraz doskonała zdobycz punktowa Sylwii Cieślar z Wisły, która uzbierała aż 28 punktów pozostawia respekt i szacunek. Mimo to, to młode koszykarki Stali Brzeg mogły cieszyć się po końcowej syrenie zwyciężając po raz pierwszy w swoim drugim meczu ligowym tego sezonu 73:55 w rozgrywkach kadetek.

" - Dałyśmy radę!" - krzyczała uradowana Zuzia Wróbel.

" - Musimy to powtarzać częściej" - wtórowała jej Ola Guzenda.

" - Brawo my" - dodała Sandra Surdyka.

" - Oby tak dalej" - skomentowała kapitan kadetek Paulina Wiończek.

" - Po dwóch pierwszych połowach nie wyglądało to dobrze, ale zebrałyśmy się i super zagrałyśmy drugą połowę i z tego jestem szczęśliwa! Poznajemy się właśnie jak zbytnio nie idzie" - podsumowała Julia Dzieduszyńska.

" - To był fantastyczny mecz dziewczyn. Aż miło było widzieć tak zmotywowany zespół. Każda zawodniczka dała z siebie 100% co pozwoliło na pewne zwycięstwo. Dziewczynom należą się wielkie brawa za walkę i za to, że razem tworzą zgrany team. Duma rozpiera" - podsumował prezes KSK Stal Brzeg Mariusz Kolekta.

Zadowolenia nie krył również trener Mariusz Andruchowicz, który pochwalił każdą swoją podopieczną. Po zakończeniu spotkania rozpoczynał się trening zespołu seniorek, a kadetki odśpiewały 100 lat Aleksandrze Błasiak, która właśnie tego dnia obchodziła swoje urodziny. Wystrzelono konfetti i wspólnie świętowano pierwsze zwycięstwo młodych kadetek Stali Brzeg w nowym sezonie.

KSK Stal Brzeg - ISWJ Wisła     73:55     (13:16, 21:16, 14:10, 25:13)

Stal: Jula Dzieduszyńska 26, Ola Guzenda 21, Wiktoria Walczak 10, Zuzia Wróbel 8, Martyna Michalska 2, Sandra Surdyka 2, Klaudia Drozd 2, Marta Owad 2, Paulina Wiończek 0, Julia Rudyk 0, Karolina Cieślak. Trener Mariusz Andruchowicz.