2016/2017 zapowiedź: Stal - Wichoś

2016/2017 zapowiedź: Stal - Wichoś

W SOBOTĘ INAUGURACJA SEZONU 2016/2017 Z WICHOSIEM JELENIA GÓRA

Już w najbliższą sobotę 15 października o godzinie 18 w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Brzegu, koszykarki Stali Brzeg podejmą Wichoś Jelenia Góra w inauguracyjnym meczu II ligi grupy wielkopolskiej. Brzeski team został wzmocniony z myślą o awansie do 1 ligi i taki też cel został postawiony przed drużyną, którą prowadzi Michał Kamieniecki. 

 

O meczu z Wichosiem w Jeleniej Górze w poprzednim sezonie Stalówki najchętniej chciałyby zapomnieć. Miały bowiem na wyciągnięcie ręki trzecie miejsce w lidze - jak się okazało później - premiowane awansem do turnieju półfinałowego o awans na zaplecze ekstraklasy. Co więcej Stalówki mogły przegrać ówczesny mecz jednak niewielką różnicą punktów. Niestety, brzeżanki przegrały wtedy 42:58 i sen o turnieju półfinałowym prysł... trzecie miejsce przypadło zespołowi z Jeleniej Góry, który większość spotkań pierwszej rundy poprzekładał i grał później mocniejszym składem praktycznie co trzy dni. 

Przed nowym sezonem brzescy działacze wraz z trenerem Michałem Kamienieckim postawili sobie ambitny cel zbudowania zespołu, który powalczy skutecznie o awans na zaplecze ekstraklasy. Nastąpiło sporo zmian w składzie, do Brzegu powróciła Martyna Mićków, zespół pod basketem wzmocniła Grażyna Witkoś, ponadto ze Ślęzy przyszła Anna Rorat, a z Polkowic Marika Jochańska. W zespole zostały m.in. Karolina Kamieniecka, Agata Księżopolska czy Aleksandra Błasiak.

Przed samym meczem z Wichosiem brzeski team zostanie wzmocniony jeszcze dwoma zawodniczkami o których poinformujemy już bezpośrednio po meczu. " - Dopinamy wszelkich formalności, by dwie nowe zawodniczki mogły być do dyspozycji trenera już w sobotnim meczu" - zdradza prezes Stali Brzeg Mariusz Kolekta. 

Stalówki bardzo dobrze zaprezentowały się podczas XVII Memoriału Włodzimierza Siudy, w którym pokonały m.in. MKS Polkowice i Lider Swarzędz, a więc dwie silne drużyny, które ponownie liczyć się będą w walce o czołowe miejsca w II lidze. 

" - Atmosfera jest bardzo fajna, wspieramy się wzajemnie i sobie kibicjemy. Są jeszcze małe nieporozumienia, ale się docieramy" - mówiła po turnieju memoriałowym kapitan Stali Brzeg Karolina Kamieniecka. 

Jaki plan i strategię na mecz będą miały brzeżanki? Na pewno atutem będzie własna hala i znając trenera Michała Kamienieckiego wiele niekonwencjonalnych i przygotowanych specjalnie pod rywala zagrywek. 

" - Chyba każdy z nas nie może doczekać się już zblizającego się sezonu. Gramy z bardzo silnym i nieobliczalnym rywalem z Jeleniej Góry. Dziewczyny są podwójnie zmotywowane na to spotkanie, bo właśnie zeszłosezonowa porażka z tym rywalem przekreśliła nasze szanse na grę w barażach o 1 ligę. Uważam, że jesteśmy bardzo dobrze przygotowani do tego spotkania. Liczę mocno na wsparcie kibiców. W naszej hali każda drużyna ma problem z wygraną więc liczę, że tym razem rownież tak będzie" - zapowiada trener Stalówek Michał Kamieniecki. 

W poprzednim sezonie w czterech pierwszych meczach ligowych nowego sezonu Stalówki zwyciężyły tylko raz. Przegrały bowiem z Polkowicami, Swarzędzem i Legnicą. Teraz szkoleniowiec brzeżanek chce znacznie lepiej rozpocząć rozgrywki. " - Dla nas liczy się przede wszystkim dobry start w lidze. W dwóch poprzednich sezonach początek ligowy zawsze był słaby. Teraz cele i ambicje są inne i liczę, że podołamy wyzwaniu." - dodał trener Stali Brzeg. 

Dla kibiców organizatorzy w przerwie meczu przygotowali konkurs rzutu z połowy boiska za 100 zł. 

Początek spotkania z Wichosiem Jelenia Góra w sobotę 15 października br. o godzinie 18:00 w hali MOSiR przy ul. Oławskiej w Brzegu. Wstęp bezpłatny. 

 

STAL BRZEG - WICHOŚ JELENIA GÓRA

sobota  15.10.2016   g. 18:00 

hala MOSiR  ul.Oławska 2

wstęp: bezpłatny 

wejście na spotkanie od strony szkoły

Wygenerowano w sekund: 0.02
3,672,252 unikalne wizyty